724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 8:00–20:00

Zdravě osvětlený blog

Měření oblohy a slunce

Cílem zdravého umělého osvětlení je napodobit venkovní světelné podmínky tvořené sluncem a měsícem. Během dne, kdy sluneční paprsky procházející naši atmosférou a vytváří jasnou modrou oblohu, zdravé osvětlení napodobuje právě světelné parametry oblohy a slunce. Naopak po západu slunce, kdy už přirozené světlo vychází z měsíce, je důležité použít takové osvětlení, které bude našemu tělu dávat signál, že je večer.

Co se v příspěvcích dozvíte?
  • Jak poznat, kdy používat daná svítidla
  • Proč je důležité rozlišovat dobu používání svítidel
  • Proč měříme slunce a oblohu

V našich LED produktech osvětlení můžete najít “Doporučenou dobu používání”, díky které poznáte zda se jedná o osvětlení napodobující denní podmínky nebo večerní/noční osvětlení zajišťující kvalitní spánek a pevný cirkadiánní rytmus.

Z osvětlení, které jsou na dnešním trhu dostupné, nejvíce napodobuje denní světlo tzv. plnospektrální LED osvětlení. Více informací o plnospektrálním osvětlení naleznete zde. Produkty plnospketrálního osvětlení si můžete prohlédnou na našem eshopu.

Abychom ve svitimprotebe dobře znali parametry slunce a oblohy, provádíme jejich měření. Ve videích níže se sami můžete podívat na to, jak se během dne, při západu nebo při východu slunce mění venkovní světelné podmínky.

  • Měření oblohy

    Abychom dobře znali parametry přirozeného světla, ke kterému se kvalitním zdravým osvětlením snažíme přiblížit, provádíme měření slunce a oblohy. Během léta 2021 jsme v Rožnově pod Radhošťem pomocí spektroradiometru opakovaně měřili oblohu. Čidlo přístroje bylo natočeno směrem na slunce. Objektiv…

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se