724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 8:00–20:00

Zdravě osvětlený blog

Nejčastější dotazy k produktům SUN@Home

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 7.11.2022

Svítidla SUN@Home od společnosti Ledvance splňují požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka. Jedná se o plnospektrální svítidla, která téměř identicky simuluje záření slunečních paprsků. Díky speciálním technologiím tedy přinášejí pro člověka řadu benefitů. Aplikace LEDVANCE SMART+ Wifi umožňuje měnit teplotu barev světla i intenzitu osvětlení v průběhu dne. Ačkoli jde o vcelku intuitivně říditelnou aplikaci, může se stát, že narazíte na nějaký zádrhel. Pojďte se s námi podívat na řešení nejčastějších problémů, se kterými se můžete setkat.

Obsah

  • Jak spárovat nový produkt?
  • Nové zařízení není rozpoznáno nebo bliká.
  • Zařízení v síti nedrží nastavení.

 

  • Jak spárovat nový produkt?

Přidání nového produktu do vaší sítě je možné provést třemi způsoby.

1) Automatické rozpoznání nového zařízení – žárovka nebo svítidlo se po připojení k elektrické síti samo rozbliká. V aplikaci se objeví bílá lišta s nově rozpoznaným zařízením nebo zařízeními. Kliknutím na tlačítko Go to Add spustíte proces přidání zařízení. V následujícím kroku zadáte údaje o vaší WiFi síti, potvrdíte tlačítkem Další a v seznamu nalezených zařízení kliknete napravo na tlačítko +.

2) Funkce Auto Scan – v případě, že neuvidíte automatickou nabídku nově rozpoznaného zařízení, klikněte na tlačítko + v pravém horním rohu na kartě Můj domov. Poté vyberte funci Auto Scan. Opět zadejte údaje o vaší WiFi síti, potvrďte a počkejte na dokud proces skenování a přidávání zařízení neskončí. Touto cestou budou instalována všechna nová zařízení v dosahu sítě najednou.

3) Manuální instalace – pokud vaše svítidlo nebliká nebo nefunguje některý z předchozích postupů, můžete jej přidat ručně. Opět klikněte na tlačítko + v pravém horním rohu na kartě Můj domov. Nyní zvolte tlačítko Přidat ručně. Vyberte typ zařízení, které přidáváte. V našem případě Lighting. Zadejte údaje o vaší WiFi síti. Poté budete vyzváni k resetování přidávaného zařízení – rozblikání. Dle návodu 5x (z naší zkušenosti i vícekrát) vypněte a zapněte napájení zařízení. U lampiček nepoužívejte ovládací tlačítko na těle lampičky, ale vypojujte a zapojujte svítidlo ze zásuvky. Nemusí se to povést napoprvé, proto nezoufejte a zkuste to znovu. Jakmile zařízení bliká, potvrďte blikání zaškrtnutím Confirm indicator rapidly blink a tlačítkem Další. Nyní probíhá skenování dostupných zařízení a jejich přidání do sítě.

  • Nové zařízení není rozpoznáno nebo bliká.

V tomto případě může jít o slabý signál WiFi sítě. Sílu WiFi signálu lze jednoduše změřit pomocí smartphonu, například aplikací WifiAnalyzer. Síla signálu je pro správnou funkci chytrých zařízení podstatná, pomoci může ale i pouhé posunutí routeru v rámci vaší domácnosti.

  • Zařízení v síti nedrží nastavení.

Opět může jít o problém se signálem WiFi sítě nebo je potřeba provést aktualizaci firmwaru zařízení. V aplikaci otevřete konkrétní zařízení, aktualizace vám může být nabídnuta sama a stačí jen potvrdit tlačítkem Aktualizujte nyní nebo klikněte na ikonu tušky v pravém horním rohu obrazovky. Uvidíte informace o zařízení, v seznamu sjeďte dolů a vyberte položku Zkontrolujte aktualizaci firmwaru. Zde můžete najít dostupnou aktualizaci, pokud již není instalována a povolit automatické stahování aktualizací.

Pokud jste narazili na problém, se kterým si nevíte rady a řešení jste nenašli v žádném z našich článků, můžete kontaktovat naši zákaznickou podporu, která je vám k dispozici každý den od 8:00 do 20:00.

 

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se