Když jsme na vysoké škole zakončili své studium oborem Výroba automobilových světel a technických svítidel, chtěli jsme vyrazit do světa a všechny naše získané dovednosti zúročit společně. Naše smýšlení a životní cesty nás však rozdělily a každého zavedly do jiné oblasti výzkumu a vývoje. Mimo jiné jsme si vyzkoušeli, jaké to je být zaměstnán v korportání společnosti. Po čtyřech letech jsme se ale opět sešli a zjistili, že máme stejné cíle, vize a názory. Právě proto jsme založili společnost Torf Group s.r.o. zabývající se zdravým osvětlením.
Jsme tým mladých vývojových inženýrů se zkušenostmi z různých odvětví. Na trh jsme vstoupili v roce 2021 jako společnost působící v oboru osvětlování. Světlo nás baví a rádi měníme nápady ve skutečné produkty. Slovo nejde v našem týmu neexistuje.
Jsme začínající společnost, máme však vysoké ambice. Naše vize je pracovat na projektech, které nás naplňují a baví. Nechceme se stát velkým korporátem. Chceme, aby naše firma rozšiřovala povědomí zdravého osvětlení a stala se jeho standartem.
CEO
světelný technik
odborník na zdravé osvětlení
Při studiu na vysoké škole si Filip vyzkoušel formou stáže několik profesí. Působil jako inženýr kvality, konstruktér, manažer, optik či výzkumný pracovník. Nejvíce ho však oslovil obor optika a osvětlování. V roce 2018 proto zakončil své magisterské studium v oboru Výroba automobilových světel a technických svítidel inovativní diplomovou prací. Ta se zabývá návrhem biodynamického zdravého svítidla, které má pozitivní vliv na člověka a jeho psychiku. Jeho nadšení pro optiku ho zavedlo do společnosti ROBE Lighting s.r.o., kde se podílel na návrzích optických částí svítidel a jejich testování. v oblasti architektonického osvětlení si zde včetně designu nezobrazovací optiky Filip vyzkoušel také 3D vizualizace, návrhy či výpočty osvětlení architektonických objektů jako jsou budovy, mosty či historické stavby. Po 4 letech se zároveň s Tomem a Tondou rozhodl jít vlastní cestou, která ho nyní baví a naplňuje. Hlavními předpoklady úspěšného podnikání jsou podle něj tvrdá práce, vytrvalost a Tom s Tondou. Prohlédněte si profil Filipa na linkedinu klikem na ikonu níže.
Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, zeptejte se Filipa!
CEO
management společnosti
výpočty a vizualizace osvětlení
Tomáš se během studií na vysoké škole studoval obor Výroba automobilových světel a technických svítidel. Během studia se však zapojil do řady projektů, byl členem týmu TU Brno Racing v projektu Formula Student a podílel se na vývoji a výrobě aerodynamických komponent monopostu Dragon 7. Svoji diplomovou práci vytvořil ve spolupráci s vědeckým centrem CEITEC v Brně a podílel se tak na vývoji unikátního držáku vzorku pro EPR spektrometr. Nadšení pro inovace jej coby mladého konstruktéra přivedla do společnosti Devinn s.r.o.. Zde pracoval na předvývoji sériových světlometů a interiérových svítidel pro společnost Volkswagen Group. Jeho vášeň pro závodění jej však brzy zlákala do společnosti ŠKODA Motorsport, kde působil jako vývojový specialista v oblasti aerodynamiky a ochrany karoserie závodního vozu ŠKODA Fabie R5 evo. Jeho neustálá touha po inovacích jej ale přivedla na cestu vlastního byznysu. Ten vždy staví na skvělých lidech, partě nadšenců a vzájemné důvěře a odhodlání. Ikona linkedinu níže vede na Tomův profil.
Specialistka na interiérový design
poradce na designová osvětlení
grafik, sockař a copík
Janča je umělecká duše. Od mala kreslí a maluje, píše, fotí a zajímá se o krásu a estetično. Pracovala několik let jako Visual merchandiser pro oděvní a následně nábytkářskou společnost, ale touha být svobodnější a kreativnější vyhrála. Proto se dala na dráhu “volné nohy” a začala dělat profesionálně grafiku, texty a fotky. No a právě pro svůj kreativní um zakotvila u nás.
Jestli si nejste jistí ve výběru svítidla, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište ji!
Jednatel
fyzik
vizionář
Tonda získal bakalářský titul na Vysokém učení technickém v Brně v roce 2015 v oboru fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Obor ho pohltil natolik, že v něm pokračoval i na navazujícím studiu, kde se zaměřil na vývoj nového skenovacího tunelového mikroskopu. Úspěšně sestavil prototyp mikroskopu, který umožňuje studovat povrchy v atomovém rozlišení. Během studia rovněž získával řadu pracovních zkušeností ve vývojových týmech u společností jako Aura, Activair či Thermofisher, přední firmy na vývoj elektronových mikroskopů. Od roku 2017 je Ph.D. studentem Středoevropského technologického institutu CEITEC, kde pod vedením Petra Neugebauera vyvíjí nový terahertzový elektronový paramagnetický rezonanční spektrometr pracující ve vysokých polích. Ten bude v budoucnu sloužit jak pro vývoj kvantových počítačů, tak k urychlení zdravotních procedur, jako je například magnetická rezonance. Rovněž absolvoval řadu stáží v předních výzkumných týmech po celém světě jako v Nizozemsku, Německu, Skotku či Kalifornii. Díky těmto zkušenostem si uvědomil, že všude dobře, ale doma přeci jen nejlíp. Proto by chtěl posouvat hranice technologií především tady u nás, v České republice. Klikem na ikonu níže si zobrazíte Tondův profil.
Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.